Результати брифінгу міністра охорони здоров’я

Максим Степанов

за 6 листопада:

▪️ За минулу добу в Україні одужало більше осіб, ніж захворіло, – 10 762 проти 9 721. Водночас у Києві зафіксовано черговий антирекорд за кількістю нових випадків захворювання – 1 002.
▪️ За вчора також здійснено рекордну кількість досліджень методом ПЛР – 50 506. Міністерство охорони здоров‘я планувало вийти на цей показник до середини листопада.
▪️ МОЗ наголошує, що госпіталізація хворих на COVID-19 відбувається за показаннями. Близько 80% пацієнтів мають легкий перебіг хвороби і не потребують стаціонарного лікування. У разі появи симптомів хвороби необхідно зателефонувати сімейному лікарю, який зобов’язаний оцінити стан пацієнта та прийняти рішення щодо необхідності госпіталізації чи надання медичної допомоги в амбулаторних умовах.
▪️ Госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим із підозрою чи підтвердженим COVID-19 у разі наявності щонайменше однієї з наступних ознак: частота дихання менше 10 або більше 30 дихальних рухів; сатурація під час вимірювання пульсоксиметром менше ніж 92%; порушення свідомості; пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної або серцево-судинної системи, ниркова недостатність).
▪️ МОЗ закликає не займатися самолікуванням. Схему лікування повинен визначити сімейний лікар. У разі відсутності зв’язку з сімейним лікарем чи виникненні інших запитань МОЗ радить звертатися у всеукраїнський контакт-центр із питань протидії COVID-19 за безкоштовним номером 0 800-60-20-19.
▪️ Інформація щодо можливого запровадження в країні так званих “чорних зон” карантину, яка днями з’явилась в мережі Інтернет, не відповідає дійсності і є фейком.