з 21 жовтня поточного року, міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з жовтим, помаранчевим або червоним рівнем карантину будуть дозволені тільки громадянам з сертифікатами вакцинації, довідкою про одужання або негативними тестами на COVID-19.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, Кабмінет міністрів України затвердив нові правила міжрегіональних пасажирських перевезень на час дії карантину. Йдеться про автобусні маршрути, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Поїздки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів одного з цих документів:

• документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;

 

• міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

• негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, який діє 72 години.
Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Нагадаємо, цей захід напередодні обговорювалася на нараді з президентом України Володимиром Зеленським.

За добу 10 жовтня в Україні підтвердили 8832 нові випадки COVID-19. Найбільше хворих зареєстровано у Харківській (1783 випадки), Одеській (1010), Дніпропетровській (838), Запорізькій (836) та Донецькій (819) областях.

Загалом, 16 областей України відповідають показникам «помаранчевої» зони карантину.

Днями у Харкові біля ветеранського госпіталю утворилась черга «швидких» з СOVID-хворими.

У Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги перебуває рекордна кількість нових СOVID-пацієнтів. Біля лікарні «швидкі» з хворими стоять у реальній черзі.

Автор: UA.NEWS