Шість порад для ефективної комунікації з Вашим лікарем:
☝ Попросіть використовувати менше термінів. Якщо лікар використовує дуже багато медичних термінів, а Ви їх не розумієте, не соромтеся попросити його говорити на зрозумілій Вам мові. Пояснити, що з Вами і як буде проходити лікування – частина роботи лікаря.
☝ Підводьте підсумки зустрічі, щоби вдома не розбиратися з призначеннями. Уточніть на місці чи все Ви правильно зрозуміли. Потім проговоріть вголос порядок своїх дій після відвідин лікаря, наприклад, в аптеці я купую пігулки і приймаю 5 днів зранку і ввечері після чого приходжу до Вас на прийом.
☝Попросіть письмові заключення, знімки або відео. Наприклад, якщо Вам робили ендоскопію, хід якої записано на відео, попросіть запис, а не тільки заключення. Це саме стосується рентгенограм та інших знімків.
☝Попросіть розповісти про кращий та гірший результат лікування, а також про ймовірність, що кожен з них наступить.
☝Взнайте контакти того, хто вже пройшов лікування. Якщо Вам потрібно проводити серйозну терапію або операцію, запитайте у лікаря чи можете Ви поговорити з людиною, яка через все це пройшла. Можливо це допоможе не тільки отримати корисні поради, але й позитивно налаштуватися.
☝ Запитайте про альтернативні методи лікування, а також переваги і недоліки кожного з них. Поцікавтесь, чи призначене Вам лікування є стандартним, або ж лікар застосовує якусь незвичайну схему лікування. Якщо Ваш варіант останній, відвідайте іншого лікаря для підтвердження діагнозу і уточнення плану лікування.
❗Часто правильна комунікація може суттєво допомогти пацієнту одужати!?
?0673501628