19.01.2021р за процесуального керівництва військової прокуратури Сумського гарнізону зафыксовано та задокументовано факти реалізації військовослужбовцем військової служби за контрактом вибухової речовини – пластиду.
Зокрема, в рамках контролю за вчиненням злочину з продажу бойових набоъв, у листопаді 2020 року вказаний військовослужбовець збув цивільній особі 1,5 кг вибухової речовини – пластиду за 20 тис. грн.
19.01.2021 вищевказаний військовослужбовець збув цивільній особі за 60 тис. грн. другу частину речовини, за візуальними ознаками схожої на вибухову речовину – пластид, орієнтовною масою понад 3 кг.,під контролем правоохоронців, після чого його затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Затримання відбулося військовою прокуратурою Сумського гарнізону спільно зі слідчими СУ ГУ НП в Сумській області, та оперативного супроводу УКР ГУНП в Сумській області та 3 відділу (з дислокацією у м. Суми) 8 управління (з дислокацією у м. Чернігів) Департаменту військової контррозвідки СБ України, у тому числі Центру спеціальних операцій СБ України «А».
На даний час правоохоронцями проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії. За результатами їх проведення буде вирішено питання щодо повідомлення про підозру та обрання затриманому запобіжного заходу.