Скандального міського голову Одеси Геннадія Труханова за рішенням суду взяли під варту у справі щодо заводу “Краян”, повідомили у САП 4 травня 2023 року. 

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду Україні задовольнила клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу Геннадію Труханову.

Повідомляється, що пан Труханов не вніс 30 866 000 грн застави, визначеної судом, тож прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Судді прийняли рішення  застосувати до Геннадія Труханова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13 420 000 грн застави. На виконання рішення суду міського голову Одеси взяли під варту в залі суду.

Адвокат Труханова Олександр Лисак, повідомив, що завтра зранку буде подавати апеляційну скаргу. За його словами, вносити заставу за міського голову Одеси не будуть.

Звісно, рішенням не задоволенні. Є право оскаржити та це добре. Це ж не те що було попереднє рішення, де не можна оскаржити. Хай апеляцію подивляться, чи були підстави для зміни запобіжного заходу і застосування такого запобіжного заходу найсуворішого“, — розповів Лисак.

Що відомо про справу заводу “Краян” та участь міського голови Геннадія Труханова

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу “Краян”, за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії “Девелопмент Еліт” Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу “Краян” Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі “Краяну” між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.