Це стає все очевиднішим. І нарешті терпіння у наших американських партнерів остаточно закінчилося. Учора на своєму сайті Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомило, що Сполучені Штати Америки витратять 20 млн. доларів на посилення контролю за використанням українською владою американських коштів.
Голова американського Мінфіну Джанет Єллен на одній із зустрічей з українським прем’єром Денисом Шмигалем наголошувала на захисті інтересів американських платників податків. Стежити за використанням фінансів будуть за електронними платіжними системами.
Американський уряд виділяє гроші за рішенням Конгресу США. Законодавці вважають, що такий підхід зміцнить нагляд і підзвітність уряду України в управлінні фондами допомоги, які закладають основу для відновлення країни. Але змінить ?
Український уряд покладається на бюджетну підтримку США для надання екстрених послуг для внутрішньо переміщених осіб і підтримки державних службовців у різних установах — від постачальників медичних послуг і служб швидкого реагування до освіти“, — зазначили в USAID.
Тепер з’явилася довгоочікувана надія, що закінчаться гучні корупційні скандали та крадіжка гуманітарних вантажів в Україні, а також США нарешті допоможуть нашій державі  підвищити прозорість держбюджету.
Причому американські аудитори перевірять не лише допомогу, а й усі витрати з українського бюджету!