Віталій Власюк – один з явних кандидатів на посаду директора НАБУ. Нині він – заступник голови Київської обласної військової адміністрації.

▪️«Свої люди» в Офісі президента йдуть на нові посади.

Заступник голови КОВА Віталій Власюк знайомий із заступником голови Офісу президента Олексієм Кулебою, який до призначення в ОП очолював Київську ОВА. Сам кандидат на директора НАБУ сказав, що Кулеба підтримав його у намірі податися на конкурс та «побажав успіхів».

 

Крім того, брат кандидата – Владислав Власюк – працює радником ОП і є секретарем робочої групи з питання санкцій проти Росії, яку очолює Андрій Єрмак і ексрадник президента США з питань нацбезпеки посол Майкл Макфол.

Як Віталій сказав «Схемам», він «пишається роботою свого брата», а можливі преференцій для нього при відборі очільника НАБУ прокоментував так: «В рамках законодавства – усі можливі реальні і потенційні конфлікти будуть вирішуватися, якщо йтиме мова про рекомендацію мене в трійку чи на призначення».

▪️Приховані біткоїни в декларації

У своїй декларації Власюк вказав, що має біткоїни. Проте чомусь суттєво занизив вартість криптовалюти – свої 10 біткоїнів оцінив в 1 млн грн станом на 31 грудня 2021-го, хоча їхня ринкова вартість, за словами антикорупційного експерта, була тоді у 13 разів більшою.

Крім того, Власюк у декларації не вказав публічні адреси, за якими можна було б переконатися у наявності його десяти біткоїнів.

Сам Власюк сказав, що зробив «так, як міг»: «Ви пробували декларацію заповнювати самі? Просто цікава ваша думка. Її легко заповнювати? Там на кожному кроці тобі кажуть – «логічна помилка». І ти намагаєшся зрозуміти, в чому логічна помилка. І в якийсь момент вже просто за щастя, щоб воно вже прийняло твою декларацію, тому що інакше ти порушиш обов’язок і її не подаси», – сказав Власюк.

В одному з базових критеріїв доброчесності зазначено – належне декларування. Чого кандидат Власюк, в частині інформації про свої біткоїни, схоже, не продемонстрував.

Про інших кандидатів на посаду директора НАБУ, до яких є питання, дивіться тут :