Тепер серйозно про обшуки.
Останнім часом, все виглядає так, що руками СБУ рятують корупціонерів із відомства Резнікова. Саме так це виглядає і не тільки у нас таке враження. Ще й підставляючи при цьому постійно НАБУ.
Тепер серйозно про обшуки.
Дійсно корупція в Україні зашкалювала до повномасштабної війни з російський агресор, а зараз вона вийна на інший рівень і апетити чиновників просто не помірні та з цим треба було щось робити. Ми вважаємо, що боротьба з корупцією здвинулась після приїзду глави ЦРУ до Києва. Але і можемо помилятися.
Як всім вже відомо, СБУ оголосила підозру ексдиректору департаменту держзакупівель Міноборони Богдану Хмельницькому. Його підозрюють у розтраті понад 100 млн грн на закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ.
Це саме той Богдан Хмельницький, якого нещодавно з ганьбою вигнали з Міноборони після скандалу із закупівлею харчів для ЗСУ.
І ось тепер таку “хорошу людину”, схоже, вирішили врятувати від відповідальності, а заодно ще й підставити та дискредитувати  НАБУ.
Судіть самі та робіть висновки, Хмельницькому інкримінують розтрату державних коштів у понад 100 млн грн. Але справи про розтрату коштів на такі значні суми підслідні в Україні лише НАБУ, а не СБУ. Зверніть увагу!  Тобто цю кримінальну справу мали б вже давно передати детективам НАБУ для подальшого розслідування, підготовки матеріалів до суду та передати на розгляд суду.
Але підозри чомусь висуває СБУ, а не НБУ. При цьому усім відома практика Верховного Суду України, за якою докази, отримані з порушенням підслідності, визнаються судами недопустимими. Згідно з практикою, в судах справи з такими доказами розвалюються, а підсудних випускають на волю.
Також звертаємо вашу увагу, що  після підозри є великий ризик того, що навіть передача справи до НАБУ вже її не врятує. Бо майже всі зібрані докази суд просто не врахує та не візьме до уваги, адже дуже серйозно порушено підслідність.
Передача справ до НАБУ зараз лише підтвердить те, що СБУ та Офіс генпрокурора попіарилися на гучних підозрах, а всі юридичні проблеми перекидають на НАБУ, яка потім буде відповідати чому затримані на волі, а справи розвалились у суді.
Те саме стосується і гучної справи щодо податківців. Тільки тут замість СБУ піариться ДБР. Для того, щоб ці справи закінчилися реальними вироками, треба було одразу передати їх в НАБУ/САП.
Тому фото та відео з обшуків красиві, підозри гучні, піар непоганий, але чи буде якийсь результат — маємо сумніви.
Мабуть, це все було для красивої картинки та для показу нашім Європейським партнерам, що в Україні є боротьба з корупцією. Але, наші партнери зможуть розібратися де фейкові боротьба, а де ні.
Що не так з гучними обшуками у корупціонерів.