Контррозвідка Служби безпеки разом з генпрокуратурою запобігла витоку секретної інформації з одного з провідних державних підприємств нашої країни, яке входить до структури Укроборонпрому.

СБУ затримала співробітника Укроборонпрому, який працював на російську воєнну розвідку

СБУ затримала співробітника Укроборонпрому, який працював на російську воєнну розвідку

У результаті блискавичної спецоперації у Києві силовики затримали російського агента, який отримав вороже завдання влаштуватися до української оборонної компанії для збору розвідданих на користь російського агресора.

Слідчими СБУ встановлено, що агент рф приховано збирав інформацію про наявне українське озброєння, яке надходить підрозділам ЗСУ на східному та південному фронтах.

Крім цього, зловмисник готував «звіти» для окупантів про наслідки російських ракетних ударів по Києву та області.

Отримані відомості агент рф передавав через анонімні месенджери співробітнику Головного управління міжнародного військового співробітництва міністерства оборони рф.

Про одержані дані російський посадовець інформував представників воєнної розвідки російського агресора.

Під час затримання та обшуків у нього виявлено засоби зв’язку із матеріалами, які підтверджують його злочинну діяльність.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ Вінницької області за координації Департаменту контррозвідки Служби безпеки та процесуального керівництва органів прокуратури у взаємодії з підрозділом внутрішньої безпеки концерну «Укроборонпром».