Сім’ю зятя Юлії Тимошенко перевіряють у справі про несплату 400 млн грн податків.

Бюро економічної безпеки України викрило службових осіб декількох товариств в ухиленні від сплати податків на загальну суму майже 400 млн грн. За даними відомства, компанії, які перемогли у тендері на державні закупівлі, упродовж 2022 року постачали харчові продукти для державних структур.

Бюро зазначає, що також розпочало перевірку причетності до організації та діяльності злочинної схеми членів родини народного депутата України, який очолює одну із фракцій Верховної Ради. І хоча в БЕБ не називають імені, видання «Економічна правда» із посиланням на джерела  заявляє, що йдеться про депутатку Юлію тимошенко та батька її зятя Артура Леоніда Чечьоткіна.

Сім’ю зятя Юлії Тимошенко перевіряють у справі про несплату 400 млн грн податків.

За даними слідства, постачальники, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність, зокрема, на території Одеської області, купували продукти харчування за готівку. Далі операції відображали у бухгалтерському та податковому обліках, як закупівля від інших підприємств, у тому числі таких, що мають ознаки фіктивності.

«Така протиправна схема, дала можливість підприємцям ухилитися від сплати податків до державного бюджету на загальну суму майже 400 млн грн», – йдеться в заяві БЕБ.

Аби відшкодувати збитки, завдані державі, уже накладено арешт на кошти у розмірі понад 800 млн грн, які знаходяться на рахунках компаній-постачальників.

Також детективи бюро провели 20 обшуків та оглядів за місцем фактичного здійснення господарської діяльності фірм та за місцем проживання їх службових осіб. Зокрема призначено п’ять судових експертиз для підтвердження розміру збитків та оголошено понад 90 ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до документів.

Досудове розслідування триває у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 212 КК України «Умисне ухилення від сплати податку на додану вартість, мита, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів в особливо великих розмірах».

Джерело: ZN.UA