СБУ запобігла спробам зламу державної електронної системи у галузі будівництва

Кіберфахівці СБУ викрили і зупинили зловмисників, які намагалися легалізувати незаконні забудови через злам Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також видавали підроблені сертифікати атестації архітекторів.

Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

СБУ запобігла спробам зламу державної електронної системи у галузі будівництва

«Ми вчасно викрили незаконні схеми і не дозволили зловмисникам зламати державну електронну систему. Мова йде не про звичайний кіберзлам, а про злочини, які могли б призвести до дуже серйозних наслідків у майбутньому. Якби не реакція СБУ, в Україні змогли б узаконити сотні «проблемних» забудов, які були зведені з порушенням чинних вимог і стандартів. А це – ризик техногенних аварій та інших надзвичайних ситуацій. А значить – і ризик для тисяч українців», – підкреслив Ілля Вітюк.

Також, з його слів, не допущено запуск нової масштабної корупційної схеми в будівельній сфері.

«Будівельна сфера стала першою, де команді Мінцифри вдалося реалізувати справжню цифрову трансформацію. Цифровізація дає прозорі інструменти для фіксування кожної дії. Завдяки створенню Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва держава заощаджує мільярди гривень щорічно. Окрім цього, стало можливим запобігти і виявити протиправні схеми в будівельній сфері. Адже система побудована таким чином, що цифровий слід кожного користувача залишається назавжди і його легко відстежити», – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За даними спецслужби, до організації оборудок причетні високопосадовці Національної спілки архітекторів України, відомі «тіньові» посередники. Перевіряється також причетність посадовців органів державної влади та місцевого самоврядування.