У Києві СБУ затримала організаторів російської «фабрики тролів»

Кіберфахівці Служби безпеки блискавично у Києві нейтралізували прокремлівську «фабрику тролів».

Російські агенти за грошову винагороду поширювали у соцмережах заклики на підтримку збройної агресії проти України та виправдовували воєнні злочини російських окупантів.

У Києві СБУ затримала організаторів російської «фабрики тролів»

У Києві СБУ затримала організаторів російської «фабрики тролів»

Слідством встановлено, що як першоджерело інтернет-агенти використовували Телеграм-канал московського пропагандиста Юрія Подоляки – російського блогера, який нараховує більше ніж 2,7 млн підписників.

У Києві СБУ затримала організаторів російської «фабрики тролів»

Російськи «Тролі» поширювали його публікації через репости або під виглядом «власних» публікацій у соцмережах.

Сучасне комп’ютерне обладнання для проведення «інформударів» та комунікації з російськими кураторами встановили у власних помешканнях в столиці та Білій Церкві.

Для масового «покриття» інтернет-простору зловмисники намагалися залучити нових учасників пропагандистського «осередку» кремля на території Київщини й не тільки.

Щоб збільшувати чисельність «аудиторії», використовували сотні бот-акаунтів, від імені яких поширювали і коментували дописи з російською пропагандою.

Під час обшуків за місцями проживання зловмисників правоохоронці виявили мобільні телефони і комп’ютери із доказами злочинних дій.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили двом фігурантам з Києва про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Судом зловмисникам обрано міру запобіжного заходу для запобігання ухилення їх від кримінальної відповідальності.

Триває розслідування для притягнення всіх винних до відповідальності.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ м. Києва та Київської області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.