Костянтина Жеваго
По запиту правоохоронців України на французькому гірськолижному курорті правоохоронці Франції затримали українського бізнесмена та колишнього народного депутата Костянтина Жеваго.
Костянтина Жеваго
Про це в прямому ефірі розповіла радниця з комунікацій у ДБР розслідувань Тетяна Сапьян.«На сьогодні на запит слідчих ДБР вдалося в Куршевелі затримати Костянтина Жеваго. Він є фігурантом кількох кримінальних проваджень ДБР, і зараз готуються документи на екстрадицію», — розповіла Тетяна Сапьян.

Також вона повідомила, що деталі затримання мають опублікувати на сайті Держбюро розслідувань згодом.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року ДБР заочно оголосило Костянтина Жеваго підозру в причетності до схеми з розкрадання 2,5 мільярда гривень банку «Фінанси та Кредит» через офшорні компанії протягом 2007-2014 років. Бізнесмена оголосили у розшук та заочно затримали.

Після цього бізнесмен та колишнього народний депутат Костянтин Жеваго не повертався в Україну, пішов із посади гендиректора Ferexpo, але залишився її мажоритарним власником і членом ради директорів. Останні три роки пан Жеваго не повертався в Україну.

Згідно з рейтингом Forbes, на кінець 2022 року Костянтин Жеваго — п’ята найбагатша людина України. З лютого його статки впали з 2,1 мільярда доларів до 1,4 мільярда.

З 1998 по 2019 рік Жеваго обирався до Верховної Ради України.

Авторка: Євгенія Луценко