Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд та 850 осіб.

СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф під час обшуків у приміщеннях УПЦ (МП)

Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування та перевірку, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни держави агресора (рф), що перебували на територіях УПЦ (МП).

СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф під час обшуків у приміщеннях УПЦ (МП)

Деякі з затриманих іноземних громадян при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, а деякі взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками явної підробки чи пошкодження.

Також на території Києво-Печерської Лаври слідчими був затриманий 32-річний громадянин України. Який  причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван». При цьому, ця особа є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

 

Крім того, у ході безпекових заходів виявлено:

▪️ проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира»;
▪️ готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Обшуки та ретельна перевірка  відбувалися у межах чинного законодавства України. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.