Захворювання на COVID-19

Лікарі повідомляють, що за місяць кількість випадків захворювання на COVID-19 зросла у понад 7 разів, як у дорослих, так і у дітей.

Місяць тому, за тиждень із 8 до 14 серпня поточного року, у столиці було зареєстровано 316 випадків лабораторно підтвердженого COVID-19. А минулого тижня – вже 2278 випадків. Якщо ж порівнювати між собою два останніх тижні, то рівень захворюваності на коронавірус виріс удвічі.

Кількість тяжких випадків, що потребують невідкладного стаціонарного лікування, збільшується на очах. Так, на сьогодні в лікарнях столиці дорослих пацієнтів із COVID-19 перебуває вдвічі більше, ніж на початку вересня, а дітей – вчетверо більше.

Лікарі відзначають зміни в основних симптомах хвороби: якщо раніше здебільшого це було підвищення температури, нежить, кашель, пневмонії, то сьогодні хвороба в легких формах може даватися взнаки розладами кишково-шлункового тракту, а у складних – «бити» по серцево-судинній і судинно-мозкових системах і навіть проявлятись інсультом або інфарктом. І все це можливо на тлі нормальної температури тіла.

Найкращою профілактикою COVID-19 та його тяжких наслідків лишається вакцинація, а також дотримання протиепідемічних заходів.