З 15 червня поточного року  UNICEF  продовжив роботу спільної з Міністерством соціальної політики України багатоцільової програми грошової допомоги “Спільно” для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну з російським агресором потребують негайної фінансової підтримки.

6 червня 2022року, через велику кількість поданих заявок, програму було терміново призупинено. Сьогодні ж заявки можна починати подавати знову, до того ж  UNICEF розширив критерії отримання грошової допомоги. Про це йдеться на офіційному ресурсі unicef.org.

Тож хто і як зможе отримати кошти від UNICEF?

Хто може отримати фінансову допомогу від UNICEF (програму розширено)

Отже, з 15 червня отримати грошову допомогу за програмою «Спільно» можуть сім’ї, які:

Мають троє і більше дітей до 18 років (раніше була умова “з яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подачі заявки”, наразі цю умову усунуто).

– Мають принаймні одну дитину з інвалідністю віком до 18 років (раніше була умова “двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю”).

Допомога надається сім’ям незалежно від статусу ВПО, які перебувають у будь-якому регіоні України, але за умови, що вони не отримували грошової допомоги від UNICEF чи іншої міжнародної гуманітарної організації з 24 лютого 2022 року.
Як подати заявку на допомогу від UNICEF

Заявку на отримання допомоги можуть подати батьки або офіційні опікуни дітей за посиланням. Всі заявки буде розглянуто фахівцями UNICEF та його партнерами щодо відповідності критеріям програми “Спільно”. На основі цих даних буде ухвалене рішення щодо надання допомоги.

Повідомляється, що заявки проходять такі етапи перевірки:

Технічний відбір, тобто перевірка чи наявні всі обов’язкові дані без помилок. Якщо ви проходите технічний відбір, ви отримаєте SMS із підтвердженням. Важливо: перше SMS – це підтвердження того, що заявка пройшла технічний відбір, а не того, що допомогу буде надано.

– Згодом відібрані заявки перевіряють на відповідність критеріям програми. Якщо ваша родина відповідає критеріям програми, вам буде нарахована допомога. Після грошового переказу вам надійде SMS для підтвердження отримання платежу.

Якщо ви зареєстрували дві та більше заявок у будь-який період, час на технічну перевірку та перевірку на відповідність критеріям програми збільшується. Це спричиняє затримку виплат для родин, які відповідають критеріям програми. Тож у UNICEF просять не дублювати свої заявки та не подавати декілька разів.

Розмір допомоги від UNICEF

Сума грошової допомоги за програмою “Спільно” на місяць складає 2200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше, як на п’ять осіб. Родина отримає одноразову виплату за 3 місяці на вказаний банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання заявки. Тобто родина з 5 осіб може отримати суму 33000 грн за три місяці.

Детальніше про програму “Спільно” можна прочитати за посиланням або всі деталі дізнатися за номером гарячої лінії 0 800 600 017  (з 8:00 до 22:00).

За матерыалами unicef.org та 1plus1.ua