Законопроект парламентарями  розроблено з метою подолання викликів, які стали актуальними для волонтерського руху та неприбуткових організацій, зокрема, в умовах збройної агресії російської федерації проти України.

У ВР, вже зареєстровано відповідний проект закону № 7363. Як зауважують його ініціатори, серед завдань запропонованих ними змін – створення передумов для розробки та імплементації загальнодержавних цільових програм, підтримки розвитку волонтерства та підвищення кваліфікації волонтерів тощо. «Для досягнення цілей та завдань законопроекту й максимальної їх застосовності та ефективності необхідні зміни до положень Податкового кодексу, спрямовані на узгодження положень кодексу з положеннями закону про волонтерську діяльність щодо оподаткування сум відшкодування витрат волонтера, пов’язаних зі здійсненням волонтерської діяльності, визначених частиною 3 статті 11 закону про волонтерську діяльність», – йдеться в пояснювальній записці, що супроводжує законопроект.

Депутати Верховної Ради України, які представляють в парламенті різні фракції та групи, пропонують розширити напрями волонтерської діяльності в умовах неоголошеної війни російськими окупантами. Для цього нардепи мають намір удосконалити дії окремих норм чинного закону про волонтерську діяльність, з огляду на реалії, в яких ведеться повномасштабна військова агресія з боку російської федерації проти України