У влади є лише два варіанти боротьби з поширенням коронавірусу. Перший, — зробити, як в Словаччині, де за добу безкоштовно протестували на COVID-19 більш ніж половину населення, а загалом планують перевірити все населення старше 10 років.
Другий варіант – використати досвід Угорщини, де запроваджують надзвичайний стан для боротьби з поширенням епідемії.
Особисто я прихильник першого варіанта, який не зупиняє економіку, водночас дозволяє встановити носіїв хвороби та ізолювати їх від решти суспільства.
Проведення такого масового тестування обійдеться державі в декілька сотень мільйонів доларів, але при такому підході країна продовжить працювати, а люди отримуватимуть доходи, не потрібно зупиняти громадський транспорт, закривати підприємства, торгові центри, кафе та ресторани. І саме при такому підході держава бере на себе основні витрати на боротьбу з епідемією, а не перекладає все на плечі людей.
Запровадження надзвичайного стану є набагато гіршим для країни сценарієм, але — це єдиний законний спосіб для встановлення будь-яких обмежень для переміщення людей, транспорту, роботи підприємств та бізнесу.
Натомість сьогоднішні рішення Уряду про збільшення кількості тестів на декілька тисяч на всю країну чи розгортання додаткових ліжок в спорткомплексах, виставкових залах і в інших, не пристосованих для цього приміщеннях, де немає підведеного кисню та іншого необхідного обладнання, – є лише створенням видимості роботи, а не реальною боротьбою з епідемією.