Напередодні Дня юриста якось несподівано пригадав пам’ятник Магдебурзькому праву, який було встановлено на честь повернення Києву в 1802 році Магдебурзького права – можливості самостійно управляти справами у своєму місті.
Цікаво, що кошти на спорудження монументу зібрали самі мешканці і ще й пишними гуляннями відзначили цей день. Отже, право для них мало неабияку цінність.
У сучасній Україні багато викликів і навряд чи можна сказати, що за допомогою права можна вирішити всі проблеми. Однак ефективне ПРАВОве регулювання зі зрозумілими і простими ПРАВилами можуть суттєво прискорити наш шлях до успіху.
Для цього було б корисно численні правові бар’єри, обмеження, перешкоди перетворити на дорогу можливостей для учасника правовідносин, яка огороджена лише поручнями для безпеки руху і взаємодії з іншими. Чим більше в суспільстві між громадянами взаємодії, тим більше довіри, співпраці і вигоди для всіх.
Тож одне із завдань для новообраних управлінців у сфері права – створюйте можливості замість обмежень, будуйте шляхи взаємодії з перилами замість парканів.
Вітаю колег і колежанок з нашим професійним святом!
Бажаю успіху, здоров’я і в кожній своїй буденній справі чути відлуння римського вислову “Jus est ars boni et aequi” (Право – мистецтво добра і справедливості), яке складається з добрих і справедливих вчинків.